Karnīzes izvēles kritēriji

Kad pienāk laiks noformēt logu, tad rodas daudz ideju un jautājumu, bet no tās strāvas jāizvēlas pareizais risinājums un tas nemaz nav tik vienkārši. Nepieciešams ņemt vērā daudz detaļas. Katrai karnīzei ir sava īpatnība, priekšrocība un funkcija.
  1. Noteikti jānovērtē kopējais telpas skats, dizains un stils.
  2. Jāatzīmē bagetes, citu mākslīgi veidotu reljefu (loga augstumu, griestu augstumu un istabas izmēru).
  3. Noteikt karnīzes funkciju - tehniskā funkcija vai akcents un dekoru.

- Tehniskā funkcija - stanga, sliede pilda savu tehnisku uzdevumu - kustina aizkaru, kura rāda savu skaistumu pirmajā plānā. (profila sliede, sliede ar automātiku u.c.) Pati karnīze ir paslēpta vai nemanot ir aizklāta ar aizkaru.

- Akcents uz dekoru - karnīzei ir galvenā loma. Uzmanību pievērš ārejais izskats, var izmantot dekoratīvus elementus (uzgaļi, kronšteini ar dekoru, gredzeni vai luversi uc). Šeit karnīze var parādīt visu savu krāšņumu un akcentēt stilu.

4. Svarīgi ņemt vērā aizkaru tipu/veidu, kāds ir paredzēts telpai, dizainam. (Japāņu panele,  romiešu aizkars, klasiskā veida aizkars)Tas palīdzēs noteikt karnīzes tipa izvēli. Bet,  ja vēl par aizkariem nav domāts, tad ir īstais laiks sākt risināt šo jautājumu. Tas arī nav nemaz tik viegli.